تهران پرداخت (http://www.tehranpayment.com) توسط تعدادی از دانشجویان دکتری و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه تهران تأسیس شده است. این گروه از سال 1383 به‌صورت غیر متمرکز برای دانشجویان دانشگاه تهران، پرداخت‌های الکترونیکی مرتبط با فرآیند درخواست پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور و سایر پرداخت‌های دانشگاهی مانند سابمیت مقالات را انجام می‌داده است. در طول این سال‌ها این گروه وارد فعالیت‌های مختلفی همچون واردات کتب خارجی به‌صورت سفارشی، تأمین اشتراک مجلات خارجی، تهیه گزارش‌ها و مستندات استاندارد خارجی، و خدمات پستی و اداری برای ایرانیان خارج از کشور در شهر تهران نیز شده است. 

با توجه به وجود تجربه دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در این گروه، همواره موضوع ارائه مشاورۀ رایگان اپلای جزئی از خدمات ارائه‌شده در وب سایت بوده و خواهد بود. تهران پرداخت تاکنون به بیش از 15000 دانشجو، استاد دانشگاه، و پژوهشگر خدمات پرداخت آنلاین ارائه نموده است و روزانه مرجع تعداد زیادی از فعالان در زمینه‌های علمی و دانشگاهی می‌باشد. 
این گروه همچنین به سازمان‌های دولتی و خصوصی زیادی در زمینه‌های مختلف کاری ارائه خدمات نموده است که فهرست نمونه‌ای از این مشتریان سازمانی در ادامه آمده است: دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه آزاد اسلامی، شرکت همراه اول، شهرداری تهران، وزارت راه و شهرسازی، بانک ملت، پژوهشگاه صنعت نفت، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران (پلیس فتا).
گروه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه تهران همواره تلاش می‌نماید تا با ارائه خدمات متمایز با کمترین قیمت به دانشجویان و دانش‌پژوهان، دین خود را به خاستگاه اصلی خود یعنی دانشگاه ادا نماید.