نرم‌افزار Anki برترین نرم‌افزار جعبه لایتنر دنیاست. این نرم‌افزار به شیوۀ جعبه لایتنر (فلش کارت) عمل می‌کند و شما را در به خاطر سپردن واژگان مختلف بسیار کمک می‌کند. شما برای استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید از دیتابیس‌های آماده (مانند دیتابیس قرار داده شده در این پست) استفاده کنید و یا اینکه خودتان مجموعه‌ای بسازید و از آن استفاده کنید. این نرم‌افزار را می‌توانید بر روی انواع سیستم‌ عامل‌ها اجرا نمایید. این نرم‌افزار را از اینجا دریافت نمایید.

کتاب «زبان عمومی ارشد: زهرا آهنگر، محمد اصفهانی؛ انتشارات سری عمران» برترین کتاب آموزش زبان عمومی (به زبان فارسی) برای آزمون‌های مختلف حال حاضر ایران است. این کتاب همان‌طور که از نامش پیداست برای دانشجویان شرکت‌کننده در آزمون کارشناسی‌ارشد نوشته شده است، ولی در واقع می‌تواند برای تمامی آزمون‌های زبان در ایران در تمامی مقاطع تحصیلی استفاده شود. این کتاب لغات تمامی کتب موردنیاز برای آزمون‌های زبان را پوشش می‌دهد. این کتب عبارتند از:

  • Essential Words for the TOEFL
  • 504 Absolutely Essential Words
  • 400 Must-Have Words for the TOEFL

فایل‌هایی که در این پست عرضه می‌شوند، در واقع دیتابیس تمامی لغات 18 درس این کتاب می‌باشد. فایل سطح یک که شامل 1828 لغت است را از اینجا و فایل سطح دو را که شامل 2332 لغت است را از اینجا دریافت نمایید.

* همچنین نرم‌افزار آنکی‌، قابلیت اضافه کردن عکس، صدا، و فیلم را به کارت دارد و شما می‌توانید برای هر کارت مدنظر خود این کار را انجام دهید. انجام چنین کاری به دلیل افزایش حجم فایل، صورت نگرفته است.