هرچند بنده کاملاً مخالف مراجعه به این مؤسسات برای چاپ مقاله می‌باشم، ولی عدۀ کثیری هستند که به‌دلیل تنبلی به این مؤسسات رجوع کرده و از آن‌ها تقاضای چاپ مقاله‌شان در ژورنال‌های ISI را دارند. در مورد مؤسساتی که برای شما مقاله چاپ می‌کنند، باید چند نکتۀ خیلی مهم را مدنظر داشته باشید.

1- به‌دقت اسم و ISSN ژورنالی که قرار است مقالۀ شما در آن چاپ شود را بپرسید و ببینید این ژورنال کجا ایندکس شده است.

2- در بلک لیست‌های وزارت علوم و دیگر مؤسساتی که قرار است مقالۀ خودتان را به آن‌ها ارائه کنید، به‌دنبال اسم ژورنالی که قرار است مقالۀ شما در آن چاپ شود بگردید. بسیاری از این ژورنال‌ها به‌دلیل روند غلطی که در چاپ مقالات دارند، بسیار سریع بلک لیست می‌شوند.

3- بعضی از مؤسسات سودجو به شما اسم یک ژورنال را نشان می‌دهند، اما مقالۀ شما را در ژورنالی مشابه با اسمی تقریباً شبیه به آن ژورنال چاپ می‌کنند. پس به دقت آدرس سایت ژورنال اصلی مجله و آدرسی که مؤسسه به شما می‌دهد را بررسی کنید.

4- توجه کنید که مقاله را برای کجا می‌خواهید ارائه دهید. شاید دانشگاه و یا مؤسسه‌ای که مقاله را می‌خواهید برای آن ارائه دهید، اصلاً این ایندکس را قبول نداشته باشد.

در هر صورت بنده پیشنهاد می‌کنم که خودتان این روند را طی کنید، چرا که اصلاً سخت نیست و کاملاً راهی واضح و آسان می‌باشد. اگر شما بخواهید یک کتاب را چاپ کنید، حتماً باید به انتشاراتی مراجعه نمایید تا کتابتان چاپ شود؛ چرا که چاپ کتاب نیازمند مجوز سازمان اسناد می‌باشد که این مجوز تنها به افراد حقوقی داده می‌شود یعنی تنها به انتشارات‌ها داده می‌شود و خود مؤلف نمی‌تواند شخصاً این مجوز را دریافت نماید. ولی چاپ مقاله این‌طور نیست و مجوز چاپ مقالات هم به افراد حقیقی و هم به افراد حقوقی داده می‌شود و شما خودتان نیز می‌توانید این روند را طی کنید.